Novinky - oznamy

2. adventná nedeľa (7.12.2014)

2. adventná nedeľa (7. december 2014)

Liturgický kalendár

Pondelok - Nepoškvrnené počatie Panny Márie, slávnosť, prikázaný sviatok
Piatok - Panny Márie Guadelupskej, ľubovoľná spomienka
Sobota - sv. Lucie, panny a mučenice, spomienka
Nedeľa - 3. adventná nedeľa

Služby upratovania

Od dnešnej nedele - rod. Winklerova, Mažgutova, Bielečková
Od budúcej nedele - rod. Horáčková, Grečnarová, Mikušová

Rôzne

Dnes Vás pozývame na modlitbu posv. ruženca  o 16:30, o 17:30 bude adorácia, o 18:15 ruženec k Božiemu milosrdenstvu a po ňom záverečné eucharistické požehnanie.

V pondelok o 17:00 bude sv. omša slúžená za ochranu ľudského života.

Sv. omše budú nasledovne v tomto týždni: pondelok 17:00 a  o18:30, utorok, štvrtok, piatok o 18:00, v stredu o 7:00, sobota o 18:30, v nedeľu bude sv. omša o 8:00, 10:00, 18:30.

Krstná nauka bude v sobotu o 18:00.

Na budúcu nedeľu sa v našej farnosti uskutoční adventná obnova počas dopoludňajších sv.omší, ktorú bude viesť misionár Ľuboš Václavek. Téma obnovy bude „S radosťou privítajme svetlo“.

V tomto týždni máme zimné kántrové dni streda, piatok a sobota, obsahom je modlitba za pokoj a spravodlivosť vo svete.

Vo štvrtok po sv. omši bude adorácia.

Vianočná svätá spoveď v našej farnosti bude vo štvrtok 18.12.  od 10:00 do 11:30 dopoludnia a popoludní od 16:00 do 18:30.

Od 15.12. budeme sa vo farnosti modliť deviatnik „Kto poskytne prístrešie svätej rodine?“. Rodiny alebo jednotlivci  sa môžu prihlásiť v sakristii do 14.12. po sv.omši.

Pre deti prebieha adventná hra, ktorá bude vyhodnotená na Štedrý deň. Deti, ktoré sa chcú zapojiť, môžu prísť dnes po sv. omšiach do sakristie.

Dnes bude stretnutie miništrantov o 14:00 v pastoračnom centre.

Dnes  pozývame deti, ktoré chcú koledovať, do pastoračného centra pod nový kostol o 15:00.

Otvárame psychologickú poradňu Rafael v našej farnosti, bližšie informácie sú na emailovej adrese poradnarafael@gmail.com

Cez víkend 20.-21.12. pozývame všetkých, ktorí majú radi koledy, palacinky, punč, vianočné rozprávky, chcú kúpiť posledné vianočné darčeky, stretnúť priateľov a pomôcť dobrej veci na VIANOČNÉ TRHY do KA-Klubu na Hájiku. Čakajú Vás koncerty, tvorivé dielne pre deti a veľa dobrého jedla. Podrobný program nájdete na plagátoch.

Pozývame Vás na prednášku Mgr. Richarda Vašečku, manžela a otca, dlhoročného katechétu, vedúceho kresťanského spoločenstva Nový Jeruzalem a poslanca NR SR, na tému „Milovať a ctiť – Úcta v rodine“,  ktorá sa uskutoční 11. decembra 2014 v diecéznom centre v Žiline od 17:00. K dispozícii budú aj brožúrky zo série „Milovať a ctiť“, vrátane najnovšej "Milovať a ctiť - Úcta v rodine".

Vyšlo vianočné vydanie Našej Žilinskej diecézy, ktoré sa opäť venuje aktuálnym témam o rodine, prináša svedectvá a pravidelné rubriky. V decembrovom čísle nájdete aj tradičnú adventno-vianočnú súťaž, v ktorej môžete vyhrať zaujímavé ceny. Cena je 50 centov.

Zbierka na charitu bola 300 Euro.

Ďakujem  za duchovné, finančné, materiálne dary a za akúkoľvek pomoc v našej farnosti.