Tlačové správy Konferencie biskupov Slovenska

24.04.2018 Spomienky kňaza Františka Revesa priblížili aj medzi krajanmi v USA

Krajania v Spojených štátoch amerických sa v polovici apríla mali možnosť oboznámiť so životom katolíckeho kňaza Františka Revesa, o ktorom vyšla kniha s názvom Živého ma nedostanete. Autor knihy Mons. Imrich Tóth navštívil krajanov v Clintone, New Yorku, Lindene a Washingtone.

24.04.2018 Ponuka májových duchovných cvičení v Exercičnom dome v Prešove

Na duchovné cvičenia, ktoré sa uskutočnia v máji tohto roka, sa možno prihlásiť - písomne (na adresu: Exercičný dom, Pod Kalváriou 81, 080 01 Prešov); telefonicky (051 7460 511; 0948 892 929) v pracovných dňoch od 8.00 do 16.00; e-mailom: domsj.po@gmail.com.

24.04.2018 Biskupov Anglicka a Walesu znepokojil vzostup genderovej ideológie

Hlboké znepokojenie nad vzostupom tzv. ideológie zastávajúcej nestálosť pohlaví vyjadrila Biskupská konferencia Anglicka a Walesu. Vo vyhlásení, ktoré vzišlo po štvordňovom zasadnutí v Leedsu, biskupi píšu: "Diskusiu o pohlaví ovládla predstava, že jednotlivec môže sám seba slobodne definovať. Avšak náš ľudský inštinkt hovorí opak."

23.04.2018 Pakistan: Útok horľavinou na kresťanku, ktorá nechcela prejsť na islam

V pakistanskom meste Pandžáb sa stala terčom drastického nábožensky motivovaného činu 24-ročná kresťanka, na ktorú zaútočil horľavinou jej vlastný snúbenec. Podľa dostupných správ sa ju pokúsil upáliť z dôvodu, že nechcela konvertovať na islam.

23.04.2018 Takmer 50 mám ťažko chorých detí apelovalo za život Alfieho Evansa

Čoraz viac sa množia apely a prosby v prospech života malého Alfieho Evansa, takmer dvojročného anglického chlapčeka postihnutého neznámou nervovo-degeneratívnou chorobou, ktorého chcú lekári v liverpoolskej nemocnici odpojiť od prístrojov a zamietajú akúkoľvek možnosť presunúť dieťa do inej nemocnice.

23.04.2018 Vatikánska nemocnica zachránila život dievčatka s miniatúrnym srdcom

Vo vatikánskej Pediatrickej nemocnici Bambino Gesù sa lekárom podarilo zachrániť život trojročnému dievčatku zavedením miniatúrneho umelého srdca (srdcovej  pumpy) veľkosti 15 milimetrov a s hmotnosťou 50 gramov. Nemocnica k tomu dostala povolenie od amerického Úradu pre kontrolu potravín a liečiv – FDA.

23.04.2018 Pápežská komisia na ochranu mladistvých zasadala aj za účasti obetí

Členovia Pápežskej komisie na ochranu mladistvých sa uplynulý víkend zišli na plenárnom zasadnutí pod vedením svojho predsedu kardinála Seána Patricka O´Malleyho OFM Cap. V sobotu ich na osobitnej audiencii pápež František. Pri stretnutí vyjadril svoj úmysel definitívne potvrdiť štatút komisie.

23.04.2018 Z Apoštolátu modlitby sa stáva pápežské dielo, rozhodol pápež František

Svätý Otec František 27. marca 2018 zriadil Svetovú sieť modlitby pápeža (Apoštolát modlitby) ako pápežské dielo s úradným sídlom vo Vatikáne a schválil jeho nové štatúty. V mene vatikánskeho Štátneho sekretariátu o tom oficiálne informoval Spoločnosť Ježišovu Mons. Angelo Becciu.

23.04.2018 Svetovému dňu kníh a autorských práv venoval svoju pozornosť i pápež

Dnešnému Svetovému dňu kníh a autorských práv venoval pozornosť aj pápež František. V jeho mene zaslal list prezidentovi talianskeho Centra pre knihu a čítanie Romanovi Montroniovi asesor vatikánskeho Štátneho sekretariátu Mons. Paolo Borgia. Tento deň sa pripomína od 23. apríla 1995.

23.04.2018 Pastoračné centrum Anny Kolesárovej pripravilo v poradí 23. púť zrelosti

Pastoračné centrum Anny Kolesárovej pripravilo v poradí 23. púť zrelosti, ktorej mottom bolo Bohatstvo života. Táto víkendovka bola určená pre všetkých mladých nad 23 rokov a prihlásilo sa približne 150 účastníkov. Hosťom púte bol Marcel Jurč z Univerzitného pastoračného centra v Košiciach.

23.04.2018 Zmrzlina pre bezdomovcov na sv. Juraja, meniny Svätého Otca Františka

Svätý Otec František, krstným menom Jorge Mario, dnes slávi svoje meniny, keďže jeho patrónom je svätý mučeník Juraj. Meno prijal pri krste 25. decembra 1936 v Bazilike Panny Márie Pomocnice v Buenos Aires. Pokrstil ho saleziánsky kňaz don Enrique Pozzoli, ktorý bol aj prvým duchovným sprievodcom mladého Jorgeho Bergoglia.

23.04.2018 Každý deň zomrie osem kresťanov pre svoje náboženské presvedčenie

Správu o prenasledovaní kresťanov vo svete sa zaoberajú predstavitelia Open Doors počas pondelkovej konferencie s názvom Osem prázdnych stoličiek v priestoroch Národnej rady SR v Bratislave. Osem prázdnych stoličiek je symbolikou, že každý deň zomrie vo svete osem kresťanov pre svoje náboženské presvedčenie.

23.04.2018 V Komárne bola slávnosť povýšenia Kostola sv. Ondreja na baziliku minor

V nedeľu 22. apríla sa v Komárne uskutočnila slávnosť, pri ktorej bolo zverejnené rozhodnutie Kongregácie pre Boží kult a disciplínu sviatostí povýšiť farský Kostol sv. Ondreja na baziliku minor. Predpoludním sa konala slávnostná svätá omša v slovenskom jazyku a popoludní v maďarskom jazyku.

23.04.2018 Predstaviteľov cirkví a náboženských spoločností prijal predseda vlády

Predstaviteľov cirkví a náboženských spoločností prijal predseda vlády SR Peter Pellegrini. Konferenciu biskupov Slovenska (KBS) na Úrade vlády SR v Bratislave zastupoval bratislavský arcibiskup metropolita a predseda KBS Mons. Stanislav Zvolenský a Mons. Peter Rusnák, bratislavský eparcha.

23.04.2018 Predstaviteľov cirkví a náboženských spoločností prijal predseda vlády

Na Úrade vlády SR v Bratislave dnes predseda vlády SR Peter Pellegrini prijal vybraných predstaviteľov cirkví a náboženských spoločností. Konferenciu biskupov Slovenska (KBS) zastupoval bratislavský arcibiskup metropolita a predseda KBS Mons. Stanislav Zvolenský a Mons. Peter Rusnák, bratislavský eparcha.