Tlačové správy Konferencie biskupov Slovenska

24.10.2017 O svoje zážitky a skúsenosti z misie sa na Orave podelil salezián Lorenc

“Misionár je vyslaný po celej zemi ohlasovať a žiť Ježišovo evanjelium v duchu dona Bosca." Aj týmito slovami opísal svoje pôsobenie v Rusku salezián Peter Lorenc. O svoje zážitky a skúsenosti z misie sa podelil s veriacimi v Námestove.

24.10.2017 Evanjelizácia: Zodpovednosťou každého človeka a „tlkot srdca“ Cirkvi

V nedeľu sme si pripomenuli 91. svetový deň misií, ktorý upriamuje našu pozornosť na to, že každý jeden z nás je poslaný do sveta hlásať Evanjelium.

24.10.2017 Nová kniha rozhovorov s pápežom: Interview je dialóg, nie lekcia

Dvesto štyridsaťdvastranová kniha z vydavateľstva Rizzoli má titul „A teraz položte vaše otázky. Rozhovory o Cirkvi a o sveta zajtrajška“. Podľa slov talianskeho žurnalistu Svätý Otec František „neskrýva, že najťažšie otázky neprichádzajú z radov novinárov, ale od mladých“.

24.10.2017 Minoriti v Bratislave pozývajú na ekumenické vešpery v Karlovej Vsi

Katolícki a evanjelickí veriaci, ktorí si v týchto dňoch pripomínajú 500. výročie bolestného rozdelenia Cirkvi, sa stretnú pri spoločnom počúvaní Božieho slova v stredu 25. októbra o 18:00 hod.

24.10.2017 Kard. Korca, ktorý zomrel pred dvomi rokmi, pripomenuli v Bratislave

V deň, kedy sme si pripomenuli dva roky od odchodu do večnosti kardinála Jána Chryzostoma Korca (22. októbra), si túto osobnosť pripomenuli v Bratislave. V Kostole Najsvätejšieho Spasiteľa v Bratislave (u jezuitov) sa sa konala zádušná svätá omša za kardinála a akadémia.

24.10.2017 Hlavné mesto si pietnou spomienkou pripomenie obete rieky Dunaj

Spomienková pietna slávnosť sa uskutočňuje vo všetkých krajinách, ktorými Dunaj preteká. Cieľom je vyjadriť rieke pokoru a úctu. Toto podujatie tvorí súčasť histórie Bratislavy od roku 1991 a má všetkým pripomenúť tragické osudy tých, ktorí zahynuli v dunajských vodách.

24.10.2017 Duchovné cvičenia v Prešove boli časom pre osobný vzťah s Ježišom

Bohoslovci banskobystrického Kňazského seminára sv. Františka Xaverského sa v dňoch 19. až 22. októbra 2017 zúčastnili na duchovných cvičeniach, ktoré sa konali v Exercičnom dome svätého Ignáca v Prešove pod vedením jezuitského kňaza Jozefa Šuppu SJ.

24.10.2017 V Brodskom odhalili pamätnú tabuľu pripomínajúcu dvoch kňazov

V Brodskom na budove farského úradu odhalili pamätnú tabuľu pripomínajúcu dvoch významných kňazov. Z tejto obce neďaleko Kútov prevádzali počas komunizmu kňazi Titus Zeman a František Reves budúcich kňazov do zahraničia.

24.10.2017 S Emilom Krapkom sa rozlúčia v piatok v Ivanke pri Dunaji a Trnave

So zosnulým pátrom Emilom Krapkom SJ sa rozlúčia v piatok 27. októbra 2017. O 10:00 h bude pohrebná svätá omša vo farskom kostole v Ivanke pri Dunaji. Predsedať jej bude bratislavský arcibiskup metropolita Stanislav Zvolenský.

24.10.2017 V Národnej rade SR chystajú seminár “Spoločne blízko pri človeku”

Desiatky expertov z terénu i z akademického a politického prostredia, zo samosprávy, verejní i neverejní poskytovatelia sa schádzajú na pôde Výboru NR SR pre sociálne veci pri príležitosti pripomienky Medzinárodného dňa za odstránenie chudoby.

23.10.2017 Pápež František prijal 30-člennú delegáciu z Univerzity v Tel Avive

Pápež František prijal na osobitnej audiencii 30-člennú delegáciu z Univerzity v Tel Avive vedenú jej rektorom Josephom Klafterom. Svätý Otec poďakoval prítomným za ich úsilie pri formácii nových generácií.

23.10.2017 Jeruzalemský gréckopravoslávny patriarcha Teofilos III. u pápeža

Svätý Otec František dnes prijal na osobitnej audiencii jeruzalemského gréckopravoslávneho patriarchu Teofila III., ktorý včera pricestoval na štvordňovú návštevu Vatikánu.

23.10.2017 Ranná homília pápeža Františka: Uctievanie boha peňazí zabíja

V čase, keď média prinášajú správy o „toľkých kalamitách, toľkých nespravodlivostiach“, ktoré sa dotýkajú najmä detí, „mocne“ sa modlime k Bohu, aby obrátil srdcia ľudí, aby spoznali Pána a „prestali uctievať boha peňazí“.

23.10.2017 V Sečovciach sa konal Volejbalový turnaj dievčat Košickej eparchie

Svoje sily si zmerali družstvá z farností Bačkov-Dargov, Dvorianky, Slovinky a tiež družstvo dievčat z Katolíckej strednej pedagogickej školy sv. Cyrila a Metoda v Košiciach.

23.10.2017 V Modre sa konala konferencia “Majte to isté cítenie ako Kristus”

V dňoch 19. – 22. októbra 2017 sa v priestoroch Kongresového centra UK v Modre – Harmónii uskutočnila celoslovenská formačno-pracovná konferencia pastorácie povolaní pod názvom Majte to isté cítenie ako Kristus.